25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

CHP’Lİ VEKİL HÜRRİYET'İN KOCASININ DURUŞMASINDA SONA GELİNDİ

CHP’li Vekil Hürriyet'in kocasının duruşmasında sona gelindi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in kardeşi Emrah Kaplan'ın bıçaklayarak ağır yaraladığı eniştesi Murat Hürriyet'in görülmekte olan davasında sona gelindi.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 14:27 Asayiş
2016 yılı Ocak ayında CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in babası Şaban Kaplan hastanede tedavi görürken, kardeşi Emrah Kaplan eniştesi Murat Hürriyet (37) ile tartışmış ve çıkan kavgada odada bulunan meyve bıçağını alarak eniştesi Murat Hürriyet’i ense ve karnından bıçaklamıştı. 

Murat Hürriyet yaklaşık bir hafta hastanede yattıktan sonra taburcu olmuş, Emrah Dursun ablası ve aynı zamanda avukat olan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in itirazı sonrası cezaevine gönderilmişti. Emrah Kaplan daha sonra dava sürecinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

8 EYLÜL’E ERTELENDİ
Kocaeli 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya CHP’li vekil Fatma Kaplan Hürriyet ve yakınlarından katılım olmazken sadece avukatlar katıldı. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet’i bıçakla yaralayan kardeşi Emrah Kaplan hakkında cinayet teşebbüsü ile ilgili açılan davada Emrah Kaplan’ın cezai ehliyeti olup olmadığını belirlenmesi için Adli Tıp Kurumundan istenen rapor “akli dengesi yerindedir” şeklinde geldi. 

Sanık avukatı Murat Genç, sanığın kullandığı ilaçların ağır olduğu gerekçesi ile Adli Tıp raporuna itiraz etti. Avukat Genç, müvekkilinin kullandığı ilaçların listesini yeniden rapor alınmasını istedi ve savunma yapmak için süre talep etti. Mahkeme heyeti gelen Adli Tıp raporunun değerlendirilmesine ve sanık avukatına ek süre verilmesine karar vererek duruşmayı 8 Eylül’e erteledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gurbetçi işçi kazada can verdi

Gurbetçi işçi kazada can verdi