24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,930 TL
  • 4,655 TL
  • 162,95 TL
  • 104.833
KOCAELİ 28°

CEZAEVİ MÜDÜRÜ DAVASI ERTELENDİ

Cezaevi müdürü davası ertelendi

Geçtiğimiz yıl uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit edilen Kocaeli 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün cinayet davası ertelendi.

21 Mart 2017 Salı 17:49 Asayiş

Geçtiğimiz yıl 16 Haziran tarihinde evinden çıkarak cezaevine giderken İzmit'te kırmızı ışıkta beklediği sırada Kocaeli 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk, uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit edilmişti. Olayın ardından yürütülen soruşturma kapsamında cezaevinde M.T. isimli bir mahkum ile tartıştığı ve bu mahkumun yakınları tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Konuyla alakalı davanın görülmesine bugün devam edildi.

 

Kocaeli Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya şehit cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün eşi Gülay Aktürk, tutuklu sanıklar T.S., Ş.D., M.A., Ö.T. katıldı. Van F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunan sanık M.T. ve İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunan sanık İ.D. ise duruşmada SEGBİS sistemi ile ifade verdi.

 

Duruşmada ilk olarak söz alan Tanık Malike M., " Poliste verdiğim ifade doğrudur. Hemşire olarak görev yaptığım sürede M.T.'nin hastaneye şevki ile ilgili bir sorun yaşandı. M.T ileri derece de KOAH hastası idi. ÇAPA Hastanesi'nde tedavi görmek istiyordu. Lakin kendisine Pendik'te bir üniversite hastanesinde tedavisi çıkmıştı. Bu duruma M.T  çok kızdı. Beni öldürmek mi istiyorlar. Durumum çok ağır diye bağırdı"dedi. Kararını veren mahkeme heyeti  duruşmayı 3 Mayıs 2017 tarihine erteledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Down Sendromlular esnaf oldu

Down Sendromlular esnaf oldu