19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ANNE BABALAR DİKKAT, BU HABER SİZİN İÇİN! SOKAK ORTASINDA GÜPE GÜNDÜZ BAKIN NE SATIYORLAR...

Anne babalar dikkat, bu haber sizin için! Sokak ortasında güpe gündüz bakın ne satıyorlar...

Ülkemizde son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz bonzai ve jamaika uyuşturucu maddeleri gençlerimizi madde bağımlısı haline getirdi.

30 Ocak 2017 Pazartesi 19:35 Asayiş

Ülkemizde son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz bonzai ve jamaika uyuşturucu maddeleri gençlerimizi madde bağımlısı haline getirdi. Üstelik sonu çoğu kez ölümle sonuçlanan bu maddelere ulaşmak hiç de zor değil. Neredeyse sudan ucuza satılan bu maddelerle uyuşturucu kullanım yaşı da her geçen gün inmekte. Hal böyle olunca okul önlerinde, köşe başlarında ve okullara yakın parklarda torbacılar cirit atıyorlar. Anne babalar bu haber sizin için! 

 

PEYNİR EKMEK GİBİ SATIYORLAR
Görmüş olduğunuz bu fotoğraf Pazar Pazarı'nın (İsmet İnönü'nün büstünün olduğu bölge) önündeki parktan çekilmiş. Parka oldukça yakın iki okulun olması konunun ne kadar ciddi ve bir o kadar da denetimsiz olduğunu gösteriyor. Sadece 50 metre uzaklıkta İzmit Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi ile Nuh Çimento İlköğretim Okulu bulunuyor. Belki de torbacılar hedef kitlelerine yakın mesafe diye bahsedilen mekanı kendilerine mesken tutmuşlar. Mahalle halkının gözlerinin önünde güpegündüz yaşanan madde satışına mahalle halkı da oldukça tepkili. Yetkili kurumlara şikayet etmelerine rağmen bir türlü sonuç alamadıklarını ifade eden mahalleli, uzun zamandır mahallelerinde peynir ekmek gibi uyuşturucu madde satıldığını söylüyor.

 

Narkotik ekipleri yıllardır uyuşturucu ile mücadele etse de, Türk Ceza Kanununda caydırıcı maddelerin olmaması hem düşündürüyor hem de endişeleri arttırıyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Cuma Karavar danışman olmamış!

Cuma Karavar danışman olmamış!