19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ADLİYE HIRSIZI YAKALANDI!

Adliye hırsızı yakalandı!

Kocaeli Adliyesi'nde hırsızlık yapan şahıs yakalandı

12 Nisan 2017 Çarşamba 17:09 Asayiş

Kocaeli Adliyesi'nde hırsızlık yapan şahıs dün il dışında polis ekipleri tarafından yakalandı. Bilindiği gibi 30 Mart tarihinde Kocaeli Adliyesi'nde meydana gelen olayda icra katipleri ve avukatların para ve telefonları çalınmıştı. 

 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada; Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğince MOBESE kameraları, PTS kayıtları ve diğer güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu olayı 2 kişinin gerçekleştirdiği, İstanbul'dan şüpheli T.A. tarafından kiralanan 34 RA ... plakalı araçla ilimize geldikleri, T.A.'nın hırsızlık eylemi esnasında kiraladığı araçta beklediği tespit edildi.

 

T.A. isimli şüphelinin daha önce de benzer olaylara karıştığı ve bu olayları E.A. isimli kişi ile birlikte gerçekleştirdiği anlaşıldı. Güvenlik kamerası görüntülerindeki eşgal bilgileri ile POLNET fotoğraflarının karşılaştırılması sonucunda hırsızlık eylemini yapan kişinin E.A. isimli şüpheli olduğu netleştirildi. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu şüpheliler E.A. ve T.A.'nın 10 Nisan'da Çanakkale Adliyesi'nde hırsızlık eylemi planladıklarının belirlenmesi üzerine operasyon yapıldı.

 

TUTUKLANDILAR

E.A. isimli şüpheli, üzerinde taşıdığı K.C. adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı ile birlikte Çanakkale Adliyesi girişinde, T.A. isimli şüpheli ise suçta kullanmayı planladığı araç ile birlikte Çanakkale Adliyesi civarında yakalandı. Her iki şüpheli de gözaltına alınarak ilimize getirildi. Yapılan sorgulamada; E.A. isimli şüphelinin 23 tanesi farklı adliyelerde gerçekleştirdiği hırsızlık suçu olmak üzere toplam 28 adet; T.A.nın ise hırsızlık eyleminden 3 adet suç kaydının bulunduğu belirlendi. Hastane, 20 ayrı adliye ve diğer kamu kurumlarından hırsızlık yaptıkları tespit edilen şüpheliler E.A. ve T.A., emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. İki şahıs Kocaeli Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KOTO’dan Bakan Arslan’a özel lojistik dosyası

KOTO’dan Bakan Arslan’a özel lojistik dosyası