19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE KAMYONLA SALDIRACAKTI

Adalet Yürüyüşü'ne kamyonla saldıracaktı

Kocaeli Emniyeti, Adalet Yürüyüşüne saldırmayı planlayan 2 DEAŞ'lıyı operasyon ile yakaladı. Araçta yapılan aramada AK Parti bayrakları çıktı.

05 Temmuz 2017 Çarşamba 13:23 Asayiş

21. gününde Kocaeli’de devam Adalet Yürüyüşü’ne saldırı girişiminde bulunacak olan DEAŞ’lılar operasyonla yakalandı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemlerini kırmızı seviyeye çıkardı. Ekiplere bombalı bir araçla saldırı yapılacağı istihbaratı paylaşıldı. Bunun üzerine trafik ilk kez tamamen kesildi. Tüm bu hazırlıkların ardından Kartepe ilçesinde, panelvan tipi bir araç Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon ile yakalandı. 

 

 

Otomobilde bulunan iki kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin DEAŞ'lı olduğu ileri sürüldü. Zanlıların kalabalığın arasına araç ile dalacağı öğrenildi. Aracın içinden ise AK Parti bayrakları çıktı.

 

 

Öte yandan 6 DEAŞ’lının Kayseri Emniyeti tarafından arandığı ve 2’sinin Kocaeli’de saldırı hazırlığında olan DEAŞ’lılar olduğu öğrenildi. Diğer DEAŞ’lılardan 2'si Kayseri'de 2'si ise Nevşehir'de gözaltına alındı.

 

 

"6 DEAŞ'LI YAKALANDI"

 

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün titiz bir çalışma ve takip sonrası zanlının eylemi gerçekleştirmeden yakalandığını söyledi. Vali Kamçı, "Kayseri Emniyet Müdürlümüz başarılı bir çalışma ve istihbaratla, CHP'nin düzenlediği yürüyüşe saldırı hazırlığında olan zanlının ele geçirilmesini sağladı" dedi.

 

Kayseri Valisi  Süleyman Kamçı, yaptığı açıklamada "Saldırı girişimindeki 6 DEAŞ'lı yakalandı. Saldırganlardan 2'si Kayseri'de, 2 DEAŞ'lı Nevşehir'de, 2 DEAŞ'lı ise Kocaeli'de yakalandı" dedi.

 

Halen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında bulanan şüphelinin, Kayseri'den gelecek ekibe teslim edileceği belirtildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kartepe Unutulmuş Değerler Festivali başlıyor

Kartepe Unutulmuş Değerler Festivali başlıyor