22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

15 TEMMUZ İÇİN RESMİ TATİL KARARI ÇIKTI

15 Temmuz için resmi tatil kararı çıktı

Türkiye'nin hain darbe girişimini yaşadığı 15 Temmuz günü Milli Güvenlik Kurulu toplantısında resmi tatil olması hakkında hükümete tavsiye edilmişti.

09 Temmuz 2017 Pazar 13:24 Asayiş
FETÖ'nün hain darbe girişimi günü olan 15 Temmuz 'Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü' olarak resmi tatil ilan edildi. Peki 15 Temmuz 2017 hangi güne geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü olarak ilan edildi. 15 Temmuz 2017 resmi tatili cumartesi gününe denk geliyor.

ERDOĞAN KÖPRÜ'DE OLABİLİR

AK Parti teşkilatlarının öncülük edeceği bu mitinglerden birine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması planlanıyor. Erdoğan'ın Ankara ya da İstanbul'da darbe gecesinin en ağır hissedildiği yerlerden birinde yapılacak mitinge katılacak. Bu kapsamda yıllarca AK Parti'nin seçim kampanyalarını hazırlayan Erol Olçok ve oğlunun darbeci askerlerin silahlarından çıkan kurşunlar ile şehit oldukları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün önüne gitmesi olasılığı daha yüksek görünüyor.

KÜLLİYE KARŞISINA "MİLLİ MÜCADELE ANITI"

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Meclisi toplantısında, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit ve gazilerin verildiği Beştepe'deki Külliye karşısına "15 Temmuz 2016 Milli Mücadele Anıtı" yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Anıtın daha önce bombalanan Ankara Emniyet Müdürlüğü binası önüne yapılması kararlaştırılmıştı ancak anıtla birlikte yapılacak meydan için alanın uygun olmadığına karar verilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

KANDIRA SAHİLİNDE SKANDAL  BAĞIRGANLI SAHİLİNDE TATİLCİLERİ KİM İZLİYOR?

KANDIRA SAHİLİNDE SKANDAL BAĞIRGANLI SAHİLİNDE TATİLCİLERİ KİM İZLİYOR?