18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ESKİ POLİS MEMURU: BANK ASYA İLE EV KREDİSİ DIŞINDA HİÇBİR ALIŞVERİŞİM OLMADI

 Eski Polis Memuru: Bank Asya ile ev kredisi dışında hiçbir alışverişim olmadı

FETÖ/PDY Terör Örgütü'nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında polis memuru Ersin Çevikel hâkim karşısına çıktı.

02 Şubat 2017 Perşembe 19:18 Asayiş

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanıp, meslekten ihraç edilen polis memuru Ersin Çevikel hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan eski polis memuru Çevikel örgütün haberleşme programı Bylock'u kullanmadığı iddia ederek suçsuz olduğunu söyledi.

 

EVLERİNDE KALMADIM

Çevikel," 20 yıllık polis memuruyum. Namusum ile şerefim ile devletime hizmet ettim. 15 sene organize suçlarla suça müdürlüğünde görev yaptım. Örgütün haberleşme programı olduğu iddia edilen Bylock'u gözaltına alındığımda öğrendim. 2004 yılında Kastamonu'da görev yaparken bir mülk almak istedim. Evimin tapusu mülk aldığım şirketin üzerine idi. Tapu için şirket bana Bank Asya ile anlaşmalı olduğunu ve krediyi oradan çekebileceğimi söylemişti. Kredi borçlarımın bitmesine yakın televizyonlarda Bank Asya ile ilgili haberleri gördüm. Ailemin de yardımı ile Bank Asya'ya olan bütün borcumu ödeyim hesabımı kapattım. Bank Asya ile ev kredisi dışında hiçbir maddi alışverişim olmamıştır. Bylock denilen programı hiç kullanmadım. Ne ben ne ailem FETÖ'nün hiçbir kuruluşuna gitmedi. Evlerinde kalmadım" dedi. Kararını veren mahkeme heyeti Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne Bylock raporu için Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne yazı yazılarak duruşmayı 21 Mart 2017 tarihine erteledi.

 

Mehmet Oğuzhan ALTUN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

2017’nin ilk ayında ihracatta iyi başladık

2017’nin ilk ayında ihracatta iyi başladık