22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

ÇEKER: BU ATAMALAR HUKUKA AYKIRI

 Çeker: Bu atamalar hukuka aykırı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer ÇekerToplum Sağlı Merkezlerinde Evde Bakım Biriminde görevli sağlık Çalışanlarının istekleri dışında res’en başka kuruma atanmalarının hukuka aykırı olduğunu söyledi.

14 Temmuz 2017 Cuma 12:06 Asayiş
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Toplum Sağlığı Merkezlerinde “TSM” evde sağlık hizmetler biriminde görev yapan personel ve sağlık çalışanları Personel Dağılım Cetveli “PDC” fazlası olduğu iddiası ile istekleri dışında kurum dışı Türkiye Kamu Hastanelerine bağlı faaliyet gösteren  illerdeki hastanelere res’sen atandıklarına dair devir işlemleri ile ilgili resmi yazı Çekirdek Kaynak Yönetimi Sistemi “ÇKYS” sistemine düşmüştür.

HUKUKA AYKIRI
Hukuka ve usule aykırı olarak sağlık çalışanının rızası dışında yapılan res’en atama her ne şekilde yapılırsa, yapılsın çalışana zulümdür. Ülke genelinde yaklaşık İki Bin ilimizde ise Kırk Altı ile Elli arası sağlık çalışanı isteği dışında başka kuruma atanmak suretiyle mağdur edilmiştir. 
Mağdur olan sağlık çalışanları ve sendika üyelerimize hukuki yardıma hazırız. Sendika avukatlarımız vasıtasıyla idari mahkemede davalarını açabilirler. Temennimiz vicdan sahibi, sorumluluk hisseden bir yetkilinin mağduriyetleri sonlandırmasıdır..
Sendika olarak konunun takipçisi olacağız. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıralı Ferdi cezaevine gönderildi

Kandıralı Ferdi cezaevine gönderildi