banner61
banner40

Site yönetiminizdeki KARAR GLOBAL olsun

banner29

Genç Girişimci İş Kadını Gülçin Sancar'ın sahibi olduğu Karar Global isimli site yönetim firması, site yönetimine ve toplu konutlara profesyonel anlamda yöneticilik hizmeti sunuyor.

banner57
Site yönetiminizdeki KARAR GLOBAL olsun
25 Nisan 2017 Salı 12:50

banner65
banner15

Kocaeli'nde 2003 yılından beri hizmet veren Genç Girişimci İş Kadını Gülçin Sancar'ın sahibi olduğu Karar Global isimli site ve toplu konut yönetim firması, her geçen gün gücüne güç katarak ilerliyor. Toplu Konut Yönetimi konusunda üniversitede eğitimini alan Gülçin Sancar, ülkemizde son zamanlarda önemi biraz daha önemi artan profesyonel site yönetiminin ve toplu konut yönetiminin, kesinlikle kat maliklerine büyük imkanlar sunduğunu söyledi. 

 

Emlak müşavirlik hizmeti de veren genç girişimci iş kadını Gülçin Sancar, bu işe girmeden önce yaptığı fizibilite araştırmaları neticesinde artan toplu konutlara ve sitelere rağmen profesyonel anlamda buraların hizmet alamadığını gördüğü için 2003 yılında  Kocaeli'nde şirket kurulumunda bulunarak hizmet vermeye başladığını söyledi.


İstanbul Arel Üniversitesi Site, AVM, İş Merkezi ve Toplum Konut İdaresi Bölümü'nde eğitim alan genç girişimci iş kadını Gülçin Sancar, " Bu yerlerin yönetimi nasıl ki profesyonel bir yönetim firması tarafından yönetilmesi gerekiyorsa aynı şekilde site yönetimi firmaları da kendi bünyesinde kendi alanında uzman kişileri bulundurmalıdır. Ben bu işin eğitimini aldım. Şirket olarak, bir çok kalite standartları belgesine sahibiz. Çok önemli referans verebileceğimiz ve şu anda hizmet verdiğimiz siteler ve toplu konutlar bulunmaktadır. Kent Konut A.Ş bunlardan sadece biri. Bir çok önemli ve kurumsal inşaat firmasının inşaat sonrası geçici danışmanlık hizmetlerini yapıyorum. "dedi.


'HUZURLU BİR YAŞAM VADEDİYORUZ'
Bir sitenin veya toplu konutun profesyonel anlamda yönetim hizmeti alması, kat maliklerine asla külfet getirmediğini belirten Genç Girişimci İş Kadın Gülçin Sancar, " Bilakis profesyonel yönetim, komşuluk ilişkilerinin kuvvetlenmesini sağlar. Toplu alanda güvenli yaşam olanağını artırır. Hukuksal anlamda danışmanlık hizmeti sağlar. Aidatların düzenli olarak adaletli bir şekilde toplanmasını sağlar. Güven ve huzurun teminatı olur. Toplantıların düzenli olmasını sağlar. Kat maliklerine bilgi verilir ve sitedeki bütün gelişmeler ve toplantılarda alınan kararlar bildirilir. Tebligatlar ve site bütçesi bir sitenin namusudur. Bunda düzen olursa, sitede güven ve huzur hakim olur.  Site yönetim giderlerinin en düşük düzeyde olmasını sağlar."dedi.


'BİZ BÜTÇEYİ KENDİMİZ OLUŞTURYORUZ'
Son zamanlarda önemi artan ve her geçen gün site yönetimi ile ilgili hizmet vermeye çalışan firmalarda artışın olduğunu belirten Sancar, "Önemli olan firmaların artması değil, kalitenin artmasıdır. Bu işi bilende yapıyor, bilmeyende. Bu işte profesyonellik ve kalite çok önemlidir. Bu işin eğitimini alan biri olarak elimizden gelen hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Önemli kalite belgelerimiz var. Referanslarımız çok iyi. Bu yönde hizmet alacak insanların seçecekleri site yönetim firmasını iyice analiz etmeleri gerekir. Her şeyden önce referanslarına bakmalıdır. Firmanın geçmişine bakmalıdır.  Yasal her türlü evraklarını mutlaka incelemeleri gerekir. Şartnameyi  en ince ayrıntısına kadar incelemeleri  gerekir.  Bizim firmamızın bünyesinde 5 departman bulunuyor. Satış, Finans, Sekretarya, Teknik Hizmetler ve muhasebeden oluşmaktadır. Bizi , biz yapan, firmamızı diğer firmalardan ayıran en önemli hizmet anlayışımız, bütçemizdir. Biz bütçeyi kendimiz oluşturuyoruz. Böylelikle kat maliklerine hiç bir zaman ekstra bir yük altına sokmuyoruz. Bu konuda çok profesyonel bir hizmet anlayışı içindeyiz.


'YASAL BOŞLUK VAR'
Site ve  konut yönetiminde yasal boşlukların olduğunu belirten Sancar, "Bunun için yeni bir çalışmanın yapılması gerekir.  Bir çok kurum, kendi arasında bu konuda çatışıyor.  Site içinde yaşanan bir ahlak zafiyetinde yasal bir yaptırım maalesef yok. Bina boşluklarında ayakkabı bulundurmak deprem yönetmenliğine göre yasak ama yasal bir müeyyidesi yok. Birde kendi mesleki alanda dayanışmamız yok. Mesleki örgütlenmemizi sağlayamadık. Haksız rekabet alabildiğince fazla. Bu haksız rekabet neticesinde kat malikleri zarar görmektedir. Bir yönetimin bir bedeli vardır. Şayet bunun altına iniliyorsa, bu arada bir hile var demektir. bu alanda uzman olmayan bir çok firma, sadece işi alma adına fiyat indiriminde bulunuyor. Ama sonunda kat maliklerini çeşitli yönlerden mağdur ediyor. bu durumlar mesleğe zarar veriyor."dedi.


“TAMAMEN ŞEFFAF BİR YÖNETİM BİÇİMİ”
 Gülçin Sancar; "Karar Global Yönetim firması olarak öncelik Kat Malikleri Genel Kurulunun aldığı kararlar ve Bina Yönetim Planına uygun olarak bir yönetim sergilemek zorundadır. Firmamız gelir gider takibi yapabilme olanağını sağladığı için tamamen şeffaf bir yönetim biçimini amaç edinmiştir.  Apartman ve Sitelerin yıllık olağan ve olağanüstü toplantıların düzenlenmesi, apartmanla ilgili tüm resmi evrakların kabulü ve yazışmaların yapılması, hizmet sözleşmelerin yapılması ve denetlenmesi, yıllık faaliyet raporunun genel kurula sunulması asli görevlerimiz arasındadır.” dedi.


'İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ'
Site ve toplu konut üzerine hizmet almak isteyen kişi yada kurumların kendileriyle mutlaka görüşmelerini isteyen genç girişimci iş kadını Gülçin Sancar; " 02623310818 , 05325529449 veya gülcinsancar@kararglabal.com.tr telefonlardan veya  adreslerden bize ulaşabilirler. Biz gider, kurum ve kişilerle görüşürüz. Teklifimizi sunarız."dedi.

banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.