banner61
banner40

AK Parti İl Başkanından flaş FETÖ açıklaması

banner29

               AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan FETÖ ile bağlantılı 32 kişinin belediyelerle ilişiğinin kesildiğini söyledi.Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin il binasında basın açıklaması gerçekleştirerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan muhalefetin eleştirilerine yanıt verirken, kentimizin ve ülkenin önemli sorunlarına dair de yorumlarda bulundu.

banner57
AK Parti İl Başkanından flaş FETÖ açıklaması
30 Eylül 2016 Cuma 10:41

banner65
banner15
               AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan FETÖ ile bağlantılı 32 kişinin belediyelerle ilişiğinin kesildiğini söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin il binasında basın açıklaması gerçekleştirerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan muhalefetin eleştirilerine yanıt verirken, kentimizin ve ülkenin önemli sorunlarına dair de yorumlarda bulundu.


 
“CEYHAN: MÜCADELE DEVAM EDECEK”

Şemsettin Ceyhan teröre yönelik değerlendirmelerde bulunarak,” Ana gündemimiz terörle mücadele. En önceliğimiz FETÖ ile olan mücadeledir. Diğer yandan doğudaki kahraman ordumuz verdiği mücadele de söz konusudur. Bazen güvenlik güçlerimizden de şehit haberleri geliyor. Dün Şırnak’tan 6 şehit haberi geldi. Bu hepimizin yüreğini yakıyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet temenni ediyorum. Artık bu yoldan geri dönüş yok. Tek terörist kalmayana kadar mücadele devam edecek.


 
“BU İŞ BİTMEDİ”

Türkiye’nin karşısında birçok taşeron terör örgütü bulunmaktadır. Hepsi kendine verilen ihanet görevini yapmaya çalışıyor. Ardından FETÖ geliyor ve milletin tamamını karşısında görünce geri adım atmak zorunda kalıyor. Bizler bu işin bittiğini düşünmüyoruz. İçteki ve dıştaki hainler ülkemizi bölmek adına ellerlinden geleni yapacaklardır. Fakat bizde mücadelemizi yapacağız. Rabbim bu savaşı kazanmayı bizlere nasip etsin. Yarınlara daha güçlü bir ülke olacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.


 
“MUHALEFET FIRAT KALKANINI ANLAMADI”

Fırat Kalkanı Operasyonu başarılı bir şekilde yürüyor diyen Şemsettin Ceyhan,” Şu anda bazıları ki ana muhalefet partisi başta olmak üzere anlamamış gibi yaptıklarını görüyoruz. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yakından takip ediyoruz. Kılıçdaroğlu Yenikapı ruhuna uygun hareket etmelidir. Türkiye’nin Fırak Kalkanı Operasyonu’na orada kimle savaşıyoruz denilmesini komik karşılıyoruz. Fikri Sağlar kiminle savaşıldığını bilmediğini söylemiş. Yazık ki bunca siyasi deneyimine. Biz daha fazla can kayıpları olmasın diye oradayız. 57 tane devletin olduğu yerde Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlamak için yaptığı operasyonu anlayamayan muhalefet partisinin söylemlerini doğru bulmuyorum” dedi.
 


“TÜRKİYE YATIRIMLARINDAN VAZGEÇMİYOR”

Terör örgütlerinin yanı sıra dış güçler de ekonomik tetikçilerini devreye soktuğunu vurgulayan Ceyhan,” Mood’ys’in analizleri Türkiye’nin bunca sıkıntısına rağmen ekonomimizin makro ekonomimizin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Dünya beşten büyüktür denildiği an Moody’s her şey yoluna girmişken not görünümümüzü durağana düşürdü. Bunlar tesadüfî değildir. Türkiye bu numaraları yutmaz. Bu kararı hem siyasi hem de ekonomik olarak tetikçiliktir. Milletimiz bu tetikçilikler aracılığıyla paniğe kapılmaz. Çok yakında Avrasya Tüneli ve 3. Havalimanı devreye girecek onlar ne yaparsa yapsın Türkiye yatırımlarından vazgeçmiyor” diye konuştu.


 
“KİMSE SULANDIRMAYA ÇALIŞMASIN”

FETÖ mücadelesinin sürdüğünü söyleyen Ceyhan,”Devletimiz 70 gündür FETÖ ile bağlantılı ne varsa her noktada mücadelesini yürütüyor. Başta asker, yargı, öğretmen, memur. CHP başta olmak üzere sanki insanlara mermi sıkılmamış gibi davranıyorlar. Mağduriyetler çok yaygarası yapmasınlar. Bireysel manada 3-5 kişinin yaşadığı mağduriyeti tutup da milletin 15 Temmuz’da yaşadığı mağduriyetin üstüne çıkarmaya, köpürtmeye çalışmasın. Darbe oyuncak değildir. Evcilik oynanmadı. Fırsat bulunsaydı 10 binlerce kişiyi statlarda asacaklar Cumhurbaşkanımızı öldüreceklerdi. Kimse bunu sulandırmaya çalışmasın.
 


“162 KİŞİ İNCELENDİ”

15 Temmuz olacakmış gibi önlemlerimizi alacağız. Ben mağdur edildim diyenlerle ilgili hukuki süreçler işliyor. Bir adamın hem bylokcu olup hem de ben suçsuzum demesini kimse beklemesin. FETÖ mücadelesi birkaç ayda bitecek bir durum yok. FETÖ tespit edildikçe sürecek. Emniyet daha yeni bylock ile ilgili 10 bin kişinin isminin yayınlanacağını açıkladı. Bugün ki belediyelerimizin tamamında 162 kişi incelemeye tabi tutuldu. Toplamda 34 kişi göreve iade edildi. 32 kişinin belediyeler ile ilişiği kesildi” dedi.
 


“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler veren Ceyhan,”Danışma meclisimizi 30 Eylül’de gerçekleştireceğiz. . Belediyelerimizin 7 tanesinin yatırımlarını yerinde inceledik. Ve gelinen noktaları istişare ettik İki belediyemize gidememiştik. Önümüzdeki hafta Gölcük, ardından Başiskele belediyemize ziyaretlerimizi yapacağız. Sonra iki hafta ara verip ziyaret programını tekrardan başlatacağız. Teşkilat çalışmalarımızı kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 


EKMEK ZAMMI VE ASGARİ ÜCRET

Asgari ücret ve ekmek zammı ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Şemsettin Ceyhan,”Asgari ücretler ilgili gerekli açıklama yapıldı. 1770 civarı maaş alanların vergi dilimine dâhil olduğu için onlarda bir düşüş oluyordu. Fakat bu manada da önlemler alındı. Ekmek zammı ile ilgili süreç tamamlandı. Artık ekmek her yerde 1 lira’dan satılıyor. Bu konuya sahip çıkan fırıncılarımıza da teşekkür ediyorum. Milletimizin 1 lira’dan ekmek almasını da küçük de olsa bir nefes aldıracağına inanıyorum” dedi.
 


MİLLET KILIÇDAROĞLU’NDAN UTANIYOR

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerini de değerlendiren Ceyhan,”Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ı görünce utandım demiş. Bende onun bu söylediklerinden utandım. Kılıçdaroğlu’nun fabrika ayarlarında bir problem var demektir. Bizim liderimiz mazlum coğrafyaların sesine kulak oluyor, dil oluyor. Sayın Kılıçdaroğlu kusura bakmayın millet sizden utanıyor. Siyaseten eleştiri olabilir ama 79 milyonun birliğini bozmaya yönelik söylemler ayrı bir konu. OHAL sadece devlete var. Kimseye OHAL uygulandı mı? 1 Ekim’de meclis açılıyor hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 


“TAKİBE DEVAM EDİYORUZ”

Parti içindeki FETÖ temizliğine dair açıklamalarda bulunan Ceyhan,”Biz genel merkeze kendi içimizde zaten gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. Ben belediyelerdeki personeli kast etmiyorum. Bunun belediye kanalı ayrıdır, vatandaş kanalı ayrıdır. Benim teşkilat deyince parti bazındaki birimlerimizi belirtiyoruz. Bunların temizliğini kendi içimizde yapıyoruz. Ciddiyetle takibe devam ediyoruz” dedi.
 


CHP’DE MHP’DE YOK MU?

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın açıklamasında her yerde FETÖ’cü var da AK Parti’de mi yok? Söylemine cevap veren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,”Cengiz beyin yorumlarına saygı duyuyorum. FETÖ sadece AK Parti için organize edilmiş bir yapı değil. İl ölçeğinde özellikle 17-25 Aralık sonrasında bir temizlik olduğunu ifade etmiştim. Asıl bizim onlara sormamız lazım. CHP’de yok mu? MHP’de yok mu? Madem yoktu da neden bu kadar şeyler oluyor bu partilerin içerisinde. Biz FETÖ’nün adını koyduğumuzda inanmayanların başında CHP geliyordu” dedi.
 


“DİLOVASI’NA SON DÖKÜM YAPILACAK”

Çöp yakma tesisi ile de açıklamalarda bulunan Ceyhan,”Çöp tesisi ile alakalı mevzu sonlara geldi. Diğer il başkanlarına da teşekkür ediyorum. Bunun yeri tekniği ile alakalı diğer temsilcilerden de katılımla yarın yurt dışına çıkılacak. Yapılacak tesis Avrupa’daki tesislerden aşağı kalır bir yanı olmayacak. Dilovası’nda son döküm yapılacak. Eğer biz bu tesisi yapmazsak çöplerimizi koyacak yer kalmayacak” dedi.
 


“OYUNCAK OLUP OLMADIĞINI GÖRECEK”

CHP Milletvekili Haydar Akar’ın tramvaya yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerince Ceyhan,”Oyuncak olup olmadığını Haydar Bey tramvay başladığında görecek. Esnafımız özellikle sıkıntılı tramvay inşaatından dolayı. Zor bir çalışma. Bu hattı içerisinde toplu taşımaya yardımcı olacak. Yarın bu hattı uzatalım diyeceğimiz bir yatırım. Alt yapı çalışmalarından arzu edilenden fazla sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. İnanıyorum ki çalışmalar kısa zamanda daha da hızlanacak. Bu inşaat bittiği zamanda esnafımızın da kazanacağı bir bölge oluşacak” şeklinde konuştu. Ceyhan ayrıca 15 Temmuz’un ardından Perşembe Pazarı alanında tutulan Demokrasi Nöbetleri boyunca kadın kolları tarafından oluşturulan hatıra defterini basın mensuplarına göstererek Ankara’ya gönderileceğini belirtti. 

banner32

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.