banner61
banner40

KOZ, Donanmadaki mahrem imamları ifşa ediyor

banner29

Kocaelikoz.com bugün ki dosyasında Donanma Komutanlığının mahrem imamlarını deşifre ediyor. Donanma Komutanlığından sorumlu mahrem imamların örgüt içerisindeki kod isimlerinin de deşifre edeceğimiz haber dosyamızda darbeci paşalar Hayrettin İmren ve Nazmi Ekici nasıl kaçtıklarını, kimlerin yardım ettiğini okuyacaksınız. İmren ve Ekici darbe başarısız olunca kaçmak için ilk Karabaş Mahallesi Müneccim Arif Sokak’ta ki mahrem abinin ofisinde planladılar.

banner57
KOZ, Donanmadaki mahrem imamları ifşa ediyor
13 Temmuz 2017 Perşembe 17:00

banner32
banner15
Darbeci askerler Hayrettin İmren, Nazmi Ekici ve Ayhan Bay 15 Temmuz gecesi darbe başarısız olunca ‘Levent’ kod isimli mahrem imam Emrah Çoban’ın Müneccim Arif Sokak No/82 adresindeki HOME ofisinde saklandıkları tespit edildi Mahrem imam Emrah Çoban’ın ilimizde esnaf olduğu ve iş yaptığı çevrelere kendisini ‘Levent’ olarak tanıttığı tespit edildi.. Darbeci paşalar Müneccim Arif Sokak’tan Ü.K. isimli kişinin ikamet ettiği Serdar Mahallesi Aysel sokakta ki evine götürdüğü tespit edildi. Darbeci Hayrettin İmren’in mahrem abisi olan ‘Kamil’ kod isimli Osman Aygün’ün Viber üzerinden İmren ile diğer mahrem imamlarla irtibat kurmasını sağladığı öğrenildi. Mahrem imam Okan Aygün Hayrettin İmren’e talimat verdiği cemaatçi subayların terfi almasını sağladığı tespit edildi. Osman Aygün isimli mahrem imam Hayrettin İmren’i Kocaeli’den kaçırdığı ve İstanbul’da İmren ve beraberindekilere yatacak yer bulduğu kayıtlara geçti. 

ANITPARK’TAN TESLİM ALDI

Aynı zamanda ‘Mert’ kod isimli Yakup Dalkılıç’ın darbeci paşa Nazmi Ekici’nin mahrem abisi olduğu ve MİTHAT (K) isimli ÖZKAN Turhan’ın verdiği talimat doğrultusunda 11 Temmuz 2016 tarihinde darbeci Amiral Hayrettin İMREN ile birlikte İstanbul Ümraniye’deki bir evde Darbeyi planlayan ve yönlendiren şüphelilerden olan Amiral Ömer Faruk HARMANCIK ile buluşarak 15 Temmuz Darbesi ile ilgili toplantıya katıldığı, Darbe girişimi sonrasında kaçan darbeci Amiraller   Hayrettin İMRAN, Nazmi EKİCİ ve Ayhan BAY’ın diğer SİVİL/MAHREM ABİLER ile birlikte saklanmalarını sağladığı deşifre edildi. ‘İlhan’ kod isimli mahrem imam öğretmen Ümit Kol MERT (K)Yakup DALKILIÇ ‘tan aldığı talimatlara göre hareket ettiği, darbe girişiminin başarısız olması sonrası kaçan Nazmi EKİCİ isimli  şüpheliyi Anıtpark civarındaki evden alarak kendi evine götürdüğü, Hayrettin İMREN, Nazmi EKİCİ ve Ayhan BAY’ı yaklaşık olarak 10 gün kadar evinde barındırdığı, Nazmi EKİCİ’ yi 09.08.2016 tarihinde kayınpederine araçla İstanbul İline götürdüğü, şahsın daha önceki tarihlerde Gölcük Donanma Komutanlığında görev yapan ve Darbe girişiminden dolayı tutuklu bulunan Gölcük Donanma Komutanlığı Eski Ana Üs Komutanı Muhittin ELGİN ile görüşmek üzere 2010-2014 tarihleri arasında 27 kez Gölcük Donanma Komutanlığına giriş kaydının olduğu, yine Gölcük Donanma Komutanlığı AnaÜs Komutanı şüpheli Hayrettin İMREN ile görüşmek üzere ve birlikte giriş yapmak sureti ile 2014-2015 tarihlerinde 20 kez girişinin olduğu öğrenildi. 

ÖĞRETMEN PAŞALARI İSTANBUL’A GÖTÜRDÜ

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknik Öğretmenliğinden ihraç edilen mahrem imam Mehmet Sarı’nın darbe girişiminin başarısız olması üzerine kaçan amiraller Hayrettin İMREN, Nazmi EKİCİ ve Ayhan BAY’ ı  İstanbul iline götürdüğü Kocaeli Cumhuriyet Savcılığının iddianamesine girdi. Fethullahçı Terör Örgütünün ilimizdeki en üst düzeyde ki mahrem imamı öğretmen Enver Kılıç paşaların ilimizde saklanmasında aktif rol aldığı kendi aracıyla İzmit içerisinde ikametgâh değiştirmelerine yardımcı olduğu ve kendi aracıyla paşaları sevk ve idare ettiği tespit edildi. Yine ilimizde üst düzey mahrem imam olan ‘Aydın’ kod isimli Zabit Kişi’nin amirallerin İstanbul’a kaçmasına yardımcı olduğu da kayıtlarda yer aldı. Firari üst düzey mahrem imam olan ve yurt dışına kaçan ‘Şamil’ kod isimli Güngör Korkmaz Donanma Komutanlığı soruşturmasında Amiral Hayrettin İmren ile Bartın’da irtibat kurduğu öğrenildi. Amerika Birleşik Devletlerine kaçan ‘Ümit’ kod isimli mahrem abi Cihan Tezel’in  Hayrettin İMREN’in 2006 yılında Bartın’da görevli olduğu dönemde kendisiyle irtibat kurduğu, FETÖ/PDY terör örgütü ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı arasındaki bağlantıyı sağladığı, dosya kapsamındaki diğer üst düzey sivil/mahrem abiler ile ilişki ve irtibat içerisinde bulunduğu, yine şüphelilerden Nazmi EKİCİ ile 2014 yılına kadar irtibat ve bağlantı içerisinde olduğu, bu şahıslara örgütte kullanmaları amacıyla KOD isimler verdiği ortaya çıktı.

DENİZ EĞİTİM KOMUTANLIĞININ MAHREM ABİSİ

Firari diğer sanık ‘Maksut’ kod isimli Mahmut Salık’ın Darbeci Amiraller Hayrettin İMREN, Nazmi EKİCİ ve Ayhan BAY'ın İstanbul’da saklandıkları eve ziyarete giderek ihtiyaçlarını karşıladığı, bu şahsın gayreti ile SABRİ (K) Kamil ALTIN’ın  kiraladığı eve gittikleri, Amirallerin İstanbul’da saklanmaları ve barınmalarını sağladığı, Hayrettin İMREN'in İstanbul ilinde Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Lojistik Başkanı iken abiliğini yaptığı, firari oldukları dönemde Simpaşta kaldıkları evlere gelerek Darbe Soruşturmaları ile ilgili olarak bilgi getirdiği, Beylerbeyi Deniz Eğitim Komutanlığından sorumlu Mahrem abi olduğu, Tuzla' da bulunan Kiptaş konutlarındaki evin Albay Kamil ALTUN aracılığıyla kiralanmasını sağlayan şahıs olduğu bilgisine ulaşıldı.

‘BEKİR’ KOD İSİMLİ MAHREM İMAM 

‘Bekir’ kod isimli mahrem imam Hasan Altuntepe  Darbeci Amiraller Hayrettin İMREN, Nazmi EKİCİ ve Ayhan BAY’ı İstanbul’da karşılayarak saklanacakları eve götürdüğü, Nazmi EKİCİ’yecep telefonu getirdiği ve Nazmi EKİCİ’nin bu cep telefonuyla cemaatin üst kademeleri ile Amerika ve Avrupa ile görüşmeler yaptığı, MAKSUT (K) Mahmut SALIK ile birlikte Amirallerin İstanbul’da ev değiştirmelerini sağladığı, kaldıkları evlerde ihtiyaçlarını karşıladığı ve İstanbul ilinde Deniz Lisesi ve Deniz Harp okullarından sorumlu abilerden olup Maksut (K) Mahmut SALIK’ ın yardımcısı konumunda olduğu tespit edildi.  

DARBECİLERİ ‘MİTHAT’ KOD İSİMLİ İMAM KARŞILADI

Hayrettin İmren Mersin ilinde görev yaptığı dönem mahrem imamlığını yapan ‘Mithat’ kod isimli Özkan Turhan kendisini Maksut (K) Mahmut SALIK ve Şamil (K) Güngör KORKMAZ 'ın Mersin iline gelerek Hayrettin İMREN ile tanıştırdığı, Mersin’de Deniz Kuvvetlerinden sorumlu abi konumunda olduğu, tespit edildi. ‘Levent’ kod isimli mahrem imam Yavuz Arslan’ın Hayrettin İMREN'in Bartın ilinde görev yaptığı dönemde mahrem abiliğini yaptığı, kendisi ile Hayrettin İMREN'i  Şamil (K) Güngör KORKMAZ 'ın tanıştırıp temas sağladığı, Karadeniz Ereğli' de bulunan Deniz Kuvvetleri personelinin de abiliğini yaptığı deşifre edildi. Hayrettin İmren ve Yakup Dalkılıç’ın İstanbul ilinde darbe toplantısına katıldığı ‘Mithat’ kod isimli mahrem imam Özkan Turhan’ın Fethullahçı Terör Örgütünde üst düzey imam olduğu kayıtlarda yer aldı. 

KOMUTANLAR MAHREM İMAMLARIN EMRİNE GİRDİ

Genel Kurmay Başkanlığı Konsept Teşkilat Harbe Hazırlık Daire Başkanı Tuğamiral Gürel KAYNAK'ın mahrem abiliğini yapan ‘Arif’ kod isimli mahrem imam Halil İbrahim Temel FETÖ/PDY terör örgütünün TSK içerisinde bulunan mensupları ile irtibatı sağlamak amacıyla oluşturduğu Özel Hizmet Birimi (Mahrem Hizmetler Birimi) isimli yapılanma içerisinde faaliyet gösterdiği ,iki ayrı telefon hattında FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinin iletişimde kullandıkları BYLOCK programı kullanıcısı olduğu, Gürel KAYNAK'a örgütün bylocktan sonra üst düzey üyelerince kullanılan EAGLE yüklü tableti veren kişi olduğu, tespit edildi. Aynı zamanda Mustafa Vasfi Yağcı’nın mahrem abi konumunda olduğu Tuğamiral Gürel KAYNAK’ ın 2013 yılından itibaren İzmir'de görev yaptığı dönemde mahrem abiliğini yaptığı ,2014 yılında Gürel KAYNAK'ın cep telefonuna BYLOCK’u yükleyen kişi olduğu, şüphelinin kendisinin de örgütün iletişim sistemi olan BYLOCK kullanıcısı olduğu, örgütle irtibatlı kurumlarda SGK kaydının bulunduğu, FETÖ PDY Silahlı Terör Örgütü Liderinin Bank Asyaya para yatırın talimatı üzerine hesabında önemli değişim olduğu, hakkındaki yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. 
banner31

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.